Založ si blog

Biden volal Putinovi. O čom sa rozprávali? Čo dali papať masmédiám a o čom sa reálne rozprávali

Biden volal 13. apríla prezidentovi Putinovi. Podľa Bieleho domu – stanovisko tu – o bezpečnostných otázkach a novej zmluve START. Potom teda Biden hovoril, že bude brániť národné záujmy USA, že bráni suverenitu Ukrainy. Že je znepokojený zhromažďovaním vojsk na hraniciach a že RF to má celé deeskalovať. Navrhol osobné stretnutie. Ako to preložiť do normálneho jazyka o čom sa vlastne bavili?

Obrázok zdroj> Pravda.sk

Určite, keď niekoho mimo rodiny chcete pozvať na stretnutie a chcete akože uzavrieť zmluvu a druhú stranu k niečomu dotlačiť, tak mu poviete, že jeho deti robia všade bodrel. Poviete mu tónom nadriadeného, že čokoľvek spraví budete dávať pozor, aby vám nepošľapal záhradu, poviete že tá jeho záhrada je zaneplešená a tí čo tam sú nech idú preč, lebo sú nesympatickí. To, čo Biely dom o tom napísal reálne nebol obsah diskusie ale hnoj pre masy, ktoré čakajú od politiky zábavu, alebo potvrdenie si svojho názoru, ktorý v ľuďoch pestujú. Je jasné, že Biden a celá grupa za ním nie sú takí sprostí, že Biden volal Putinovi kvôli tomu, aby mu povedal to čo zverejnili. Jedine, žeby vyslovene Putina chceli pobaviť aprílovým žartom, čo zrejme nebol ich cieľ. Ale čo bol cieľ toho telefonátu?

Prezident Putin Bidenovi odpovedal dvakrát. Prvý krát tým, že mlčí a nedáva reakciu na pozvánku Bidena na osobné stretnutie, resp. vyjadrenia jeho tlačového hovorcu sú zdržanlivé, podmieňované viacerými vecami, sú naťahované v čase, viacmenej, aby téma odišla do zabudnutia

Druhýkrát mu odpovedal svojou správou prezidenta v Dume 21. apríla. Je jasné, že americkí politici a ich poddaní analyzovali jeho prejav. V ňom vo veľmi krátkej pasáži venovanej zahraničnej politike povedal pár slov, ktoré zrejme znamenali jeho odpoveď na to, čo navrhoval Biden. Samozrejme odpovedal nie na otázku, či áno alebo nie, ale povedal, akú stratégiu má v zahraničnej oblasti RF. Tým, že povedal svoju pozíciu odpovedal na to, čo bolo prejednávané v telefóne, že táto jeho pozícia sa nijako nezhoduje s tým, čo zrejme navrhol Biden. Čo teda Biden navrhol? Čo chcel?

Stretnutia medzi prezidentmi RF a USA sa konajú spravidla raz za 4-10 rokov, kde sa dohodnú alebo nedohodnú na najzákladnejších veciach projekty riadenia medzi sebou a prezidenti, ktorí ich reprezentujú. Biden a jeho projekt si začína uvedomovať, že síce voľby v USA sa im podarilo nejako zmanipulovať v prospech Bidena, ale zistili, že riadenie sveta, ktoré bolo pred Trumpom už neexistuje. Je príliš veľa projektov, ktoré sú už proti nim a hoci majú obrovskú moc, tak tá sa im sype medzi prstami. Trump z iného projektu ako Biden tomuto riadeniu zasadil smrteľné rany a torzom z neho Biden nedokáže riadiť svet ako predtým. Ako z toho von? Bidenov projekt si uvedomuje, že je na odpis. Myslím, že Biden navrhol Putinovi nejakej formy spolupráce. V arogantnosti chápania Bidena a aj v reálnom chápaní Putina to zrejme bolo iba pod heslom, že „pomôž nám a my Rusko budeme dusiť trošku menej a likvidovať budeme neskôr“. Ako sa s týmto dá súhlasiť?

Ruská a americká spoločnosť – myslím teraz tých bežných ľudí majú toho veľmi veľa spoločného a vo svete by neexistovalo veľa takých dobrých spojenectiev – kultúrnych ako by bolo toto. Avšak svet neriadia ľudia dobrej vôle alebo naivní rojkovia, ale tí najvplyvnejší, čo majú informácie o riadení, a najbohatší, ktorých záujem je len mať viac peňazí a viac moci. Samozrejme, že americká elita nereprezentuje vôľu bežných ľudí ako aj tá naša nás. No a v boji medzi elitami a projektmi je rozhodnuté, že americký projekt Nový Babylon ide ku dnu

Americké štáty, ktoré sa pripravujú na pád dolára legislatívou od januára

21.02.2024

Texas sa stáva centrom koncentrácie moci v USA už viditeľne cez rôzne svoje aktivity a pripravujú ho na to, aby prevzalo časť, alebo celú moc v USA z Washingtonu na seba. Pripravujú sa na scenáre, ktoré sa dajú predpokladať, ale zatiaľ nie je jasné, ktorý z nich zahrajú. Síce som o týchto veciach písal, ale procesy sú už oveľa viac viditeľnejšie. Všetko sa [...]

Slobodomurárski prezidenti USA, satanisti, 11. september, Trump, Bush, George Washington

06.02.2024

Tu je oficiálny zoznam slobodomurárskych prezidentov USA. Slobodomurári boli otcovia, zakladatelia USA. Samozrejme k nim patrili aj zakladatelia USA ako George Washington a množstvo ďalších počas celej histórie USA. Posledným oficiálne známym americkým slobodomurárskym prezidentom bol akože Gerald Ford 1974-1977. Odvtedy „zmizli“ a ich pôsobnosť sa stala akože [...]

Tešme sa, že žijeme raj. Úroveň bezradnosti vo Francúzsku, či v Nemecku s politikou je monumentálna

31.01.2024

Slniečkárski politici po celej Európe terorizujú vlastné obyvateľstvo. A čo je na tom najhoršie? Ľudia nevedia ako z toho von. Poslední politici, čo za niečo stáli tam už nie sú a aj keby sa vrátili majú ťažko dôchodkový vek. No a nových politikov vyberajú výhradne médiá. No a tie vyberajú slniečkárov, alebo ultra slniečkárov. V tomto zmysle nie je problém [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.