Nemecko vyplo aj posledné atómové elektrárne na svojom území. Staré pravidlo hovorí, že čím je spoločnosť vyspelejšia, tým má vyššiu spotrebu elektriny – energie. Je to preto, lebo práca ľudí je nahradzovaná prácou energie. Samozrejme, že ak hovoríme o digitálnom virtuálnom svete, tak ten vzťah spotreby energie nie je proporcionálny, ale ak sa z virtuality dostanete späť do reality, tak potrebujete železo, potrebujete hnojivá, potrebujete chemický priemysel. Samozrejme, že to môžete doviezť a predať virtualitu, ale to neznamená, že to nepotrebujete. No a tí čo vám to dávajú vo výhodnom kurze cez zmanipulovaný finančný systém je to reálne ich chyba, ich hlúposť
Zničenie Nemecka ako technologického centra Európy bude viesť k celkovému pádu ekonomiky Európy. Samozrejme je veľa politických síl, ktoré chcú rozpad Nemecka a teda aj Európy, aby získali jednotlivé krajiny pod svoju kontrolu, aby obyvateľstvo iných krajín pracovalo na ich ekonomiku, aby podporovalo ich zámery vo svete. Jedným z hlavných je Anglicko, ktoré má pod svojou priamou kontrolou cez tajné služby niektoré politické strany v EU a aj v samotnom Nemecku. Ak by sa Anglicko dostalo ku kontrole severu Nemecka, štátom Beneluxu, časti Francúzska, či Španielska vyriešilo by to problémy zdrojovej stability Anglicka. Vyciciavanie iných krajín je súčasťou kultúry viacerých krajín a dnešný svetový ekonomický systém je primárne založený na tom. Tak prečo by si aj Angličania nemohli trošku hryznúť?
Nemecko však nemá problémy iba z energiou. Má ich primárne takmer vo všetkých oblastiach hospodárstva. Zatiaľ sa to maskuje upravenou štatistikou, ale ani tá už nestíha. Veci sa derú na povrch a z niekedy štátu na výslní sa pomaly stáva skapínajúci kôň. Prečo? Pretože majú vládu národnej katastrofy presne ako my. Neschopnú, bábkovú, likvidujúcu vlastnú krajinu, vlastné firmy, vlastný priemysel. Nemci stoja medzi dvoma mlynskými kameňmi a zatiaľ si vyberajú ľahšiu cestu – poslúchanie toho, čo im dával chlieb. Druhou cestou je samostatné myslenie a sledovanie záujmov, ktoré by viedli Nemecko k inej politike, politike nezávislosti a vlastného rozhodovania, ale bez ruky, ktorá im dávala desaťročia chlieb. Ktorú cestu si vyberú?
Môžu si Nemci vôbec vyberať? Majú niekoho, kto by im v tom pomohol? Majú politickú reprezentáciu, ktorá by mohla niečo zmeniť? Črtá sa v opozícii niekto, čo by mohol zmeniť doterajšie status? No a čo my? Vysoko ekonomicky závislý na Nemecku, keď majú chrípku ako sme na tom my? Nemecko nás cez Európsku komisiu núti nedovážať palivo z Ruska do našich atómových elektrární. Urobíme to? Utopíme sa v hlúposti? Štatistiky hovoria, že sa máme dobre. Máme sa dobre? Alebo je to ináč. Kam smerujeme my? Oveľa viac sa dozviete v pokračovaní blogu vo videu tu
O vojnoštváčoch a Rusku si môžete pozrieť na našom ISOP kanále tu. Či kríza v bankách už vedie ku krachu dolára ako jediného medzinárodného platidla, alebo to má ešte iné súvislosti si môžete pozrieť v našom videu tu.
myslím, že sme v zhode, skúste pozrieť náš... ...
Erik. Všímaš si Globálnu politiku. Ale, táto... ...
Ten argument nemá žiadnu logiku, je to hlúposť... ...
Tlačia sa tam, aby z Nemecka spravili Afriku,... ...
Nemám syna. Nechápem ...
Celá debata | RSS tejto debaty