BRICS likviduje dolár ako svetové platidlo. Ak by sme to čo robia použili v roku 1972, tak socializmus mohol vyvesiť vlajku na Biely dom ako Červená armáda v Berlíne v 1945

Toto nie je možno a či, ale procesy prebiehajú a naše elity, či už ekonomické, novinárske, či politické o tom mlčia. Proces beží na plno a výsledok príde zozadu, naraz, akože prekvapenie čo sa stalo v jeden krásny deň a celý svetový ekonomický systém sa bude meniť podľa toho čo tu už je, ale neuvedomujeme si toho dôsledky a čo to pre nás znamená

Problematika nie je taká jednoduchá na vysvetlenie v blogu, preto som natočil video, kde je všetko vysvetlené, nie už ako že tu by mohli, ale čo sa priamo deje a už dosť dlho. Výsledky ešte nevidno v obrovských ekonomických problémoch USA, o tie sa starajú v samotnom USA, ale voda, ktorá kvapká spočiatku pomaly narazí na svoje maximum, tak ako existujúci proces a potom sa rozleje. Tento nový ekonomický systém nás zastihne minimálne na ďalšiu dekádu, takže ak chceme, aby nás zachytil pripravených musíme chápať v čom je tá zmena. Samozrejme, že môže ho ešte zničiť nejaký iný ekonomický systém, ale nič nie je zatiaľ v dosahu, čo by to zmenilo

Ak som predtým hovoril o scenároch, toto je konkrétny model a z neho vyplývajúce konsekvencie. A ako v nadpise, ak by to bolo použité už v roku 1972, tak USA, ktoré boli v roku 1971 v bankrote by skončili ekonomicky a nie že svoj bankrot premenili na svoju najväčšiu výhodu – zelený papier premenili na hodnotu, ktorou potom porazili socializmus. Prečo to nespravili? Lebo boli kúpení, infiltrovaní v Moskve, konceptuálne negramotní – vyberte si, až to skončilo v 1989

Nuž ale dosť bolo minulosti, pozrite sa ako to vyzerá a čo nás čaká tu, alebo link https://www.youtube.com/watch?v=LgFxcnHM2bg

Čakajú nás ekonomické zmeny, ktoré sme tu nemali viac ako 100 rokov si môžete pozrieť na našom ISOP kanále tu.  Ako Nemecko „skapína“ – ťahá seba, Európu aj Slovensko k ekonomickej smrti si môžete pozrieť tutu blog. Desiatky biliónov v USA v ohrození iba z jedného podnikateľského segmentu tu.

Väčšina sveta bude v diktatúre nasledujúce desaťročie a to je ten lepší prípad

12.06.2026

V Hormúze pred vojnou bolo denne vybavených podľa rôznych AI priemerne 130 tankerov denne s cca objemom ropy 21 miónov barelov. Teraz je to cca 1,5 tankera aj s tými „na čierno“. Ak Michail Sergejevič Trump prehrá v Hormúze a nenastolí tam „svoju vládu“, tak celý región sa vymkne kontrole súčasného pána sveta a pôjde inou cestou ako doteraz. USA skončia ako [...]

Ak máte ilúziu voľby stabilizujete systém riadenia samého seba inými

05.06.2026

Možnosť výberu. Ilúzia slobodnej vôle. Ľudia nepotrebujú reálnu slobodu. Stačí, keď veria, že majú dostatok možností. Červenú alebo modrú pilulku. Spať ďalej, alebo prebudiť sa. Na možnosti výberu nakoniec nezáleží. Záleží len na tom, že máte pocit, že ste si vybrali svoju cestu. To je psychologický trik, kde 99% ľudí akceptujú svoj žalár bez otázok. 1% [...]

Prečo fašista Merz nepríde do Bratislavy. R. Fico ho vytočil do nepríčetna. Ale naozaj on?

23.05.2026

Asi ste zachytili vyjadrenia R. Fica, že nemecký kancelár mal prísť koncom mája do Bratislavy. Okolo mal nejakú udalosť a teda deň pred, že sa zastaví a pokecá s našim premiérom. Nakoniec sa rozhodol, že nepokecá, lebo chcel tým povedať, že potrestá svojou neprítomnosťou nášho premiéra, pretože jeho veličenstvo nebude zvyšovať politické body R. Fica na Slovensku. [...]

trump

Trump po dohode s Iránom: Nemáte za čo. Ropa prúdi, svet je bezpečnejší a USA silnejšie

18.06.2026 16:50

Spojené štáty a Irán si v memorande dali 60-dňovú lehotu na dosiahnutie mierovej dohody.

Nemocnica Prešov

Kaliňákova nemocnica nemá ďaleko k miliarde, tvrdí PS. Pribudol vraj ďalší účet za stovky tisíc eur

18.06.2026 16:47

Opozičné hnutie kritizuje ďalšie výdavky pri výstavbe nemocnice v Prešove.

Radar - Rakúsko

Kontrolóri našli pri obstarávaní radarov u Šutaja Eštoka viacero porušení

18.06.2026 16:45

ÚVO zároveň vyčíta ministerstvu aj neprimerane krátke predĺženie lehoty na prekladanie ponúk.