Košice, petícia za zachovanie názvu „Námestie Osloboditeľov“ a „Stop 22“

1. mája sme začali petíciu ZA ZACHOVANIE NÁZVU „NÁMESTIE OSLOBODITEĽOV“ A ZVÝŠENÚ OCHRANU PAMÄTNÍKA ČERVENEJ ARMÁDY V KOŠICIACH. Keďže v meste sa liberálni politici pokúsili o zrušenie názvu námestia a odstránenie pamätníka a zatiaľ sa im to nepodarilo, tak sme sa v ISOPe rozhodli, že skúsime v máji osloviť mlčiacu väčšinu, ktorá si myslíme považuje tieto nápady za nenáležité. Otvorili sme petičnú stránku tu a samotnú petíciu nájdete tu. Na petícii spolupracujeme so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, kde oblastný predseda p. Dianiška je členom petičného výboru. Takisto spolupracujeme aj s Armádnym magazínom, kde p. Jeremiáš je takisto členom petičného výboru

Okrem toho v rámci zberu podpisov sme začali pomáhať zbierať podpisy aj na petíciu „Stop 22“, ktorá je za racionalizáciu počtu mestských častí. Myslíme si, že 22 mestských častí je trochu priveľa a ich zníženie na počet 6 je pre Košice dostatočné a nepotrebujeme toľko platenej administratívy. Hoci akcia nie je primárne ISOP, tak je určite potrebná na celkové zníženie nákladov na politikov v Košiciach. Autori vyrátali, že by sme mohli ušetriť milióny, ktoré by mohli pomôcť mestu s napätým rozpočtom, preto tomu chceme aj my pomôcť. Link na petičnú stránku „Stop 22“ je tu

Asi viete, že v podstate naše združenie nemá financie od mecenášov, fungujeme na slovíčkach ako ďakujem, takže celá akcia je len a len našou iniciatívou vo voľnom čase. Fungujeme len na 1 petičnom stolíku pri pamätníku, ale už od prvého dňa ako aj z nasledujúcich máme veľmi dobrý pocit. Hoci ľudia už neveria nejakým politikom ani zberačom podpisov po jednoduchom oslovení a krátkom vysvetlení je v našom meste mlčiaca väčšina, ktorú keď oslovujeme jednoducho čaká na takúto neliberálnu ponuku, ktorú doteraz nedostávala

Mne osobne sa zdá už z prvého dňa, že táto mlčiaca väčšina bez ohľadu na politiku vie povedať svoj názor a vie sa postaviť za svoju históriu a uctiť si minulosť a tých, ktorí tomu pomohli, ako je aj na pamätníku napísané „aby sme my mohli žiť“. Celkom nás prekvapilo, že petíciu chcelo podpísať aj viacero našich nových ukrajinských spoluobčanov v meste ako aj množstvo ľudí, ktorí nefandia súčasnej vláde, pretože napriek tomu majú na to svoj mlčiaci názor, ktorý chcú vyjadriť. Ich podpora bola aj pri petícii „Stop 22“, kde si uvedomujú, že zefektívnenie mesta a jeho hospodárenia je aj v ich vlastnom záujme

Samozrejme, príďte nás podporiť svojim podpisom cez týždeň budeme pri pamätníku od strany Auparku od 16:30, keď neprší a počas voľných dní okolo dňa osláv Dňa víťazstva nad fašizmom. Ďakujeme

Všetko začína od nás, bežných ľudí, od našej orientácie vo svete, aby sme my vedeli vstať zo stoličky a pohnúť sa. S našim pohybom sa zmení aj svet okolo. S našim pohybom sa zmenia ľudia okolo nás. Teraz sa mení tak, ako chcú iní. Zmení sa aj tak ako chceme my, alebo je teplo na tej stoličke, či na gauči pri telke? Nemáte čas? Nevadí, prídu vám do života veci, ktoré vám vezmú ten čas, aby ste plnili ich ciele a budete mať toho času ešte menej

Link na moju FB stránku je teraz tu. Link na Telegram tu. Ešte tam nemám veľa vecí, ale pribudnú, veď články píšem už takmer desaťročie. Ako skupinu diskutujúcich nás nájdete na FB na Diskusnom fóre tu. Vyšli 2 výborné knihy od Chazina &Co tutu, kde presne popisuje ako funguje tento feudálno-kapitalistický model riadenia, kde ľahko pochopíte kto a za čím je. Dobré knihy o riadení napríklad O svete krivých zrkadiel sú tu, DVTR tu, či Tajomstvá ovládania ľudstva diel 1 tu a diel 2 tu. Ako bude vyzerať EU a Slovensko po resete 2 sme sa zamýšľali vo videu oveľa viac tu

Väčšina sveta bude v diktatúre nasledujúce desaťročie a to je ten lepší prípad

12.06.2026

V Hormúze pred vojnou bolo denne vybavených podľa rôznych AI priemerne 130 tankerov denne s cca objemom ropy 21 miónov barelov. Teraz je to cca 1,5 tankera aj s tými „na čierno“. Ak Michail Sergejevič Trump prehrá v Hormúze a nenastolí tam „svoju vládu“, tak celý región sa vymkne kontrole súčasného pána sveta a pôjde inou cestou ako doteraz. USA skončia ako [...]

Ak máte ilúziu voľby stabilizujete systém riadenia samého seba inými

05.06.2026

Možnosť výberu. Ilúzia slobodnej vôle. Ľudia nepotrebujú reálnu slobodu. Stačí, keď veria, že majú dostatok možností. Červenú alebo modrú pilulku. Spať ďalej, alebo prebudiť sa. Na možnosti výberu nakoniec nezáleží. Záleží len na tom, že máte pocit, že ste si vybrali svoju cestu. To je psychologický trik, kde 99% ľudí akceptujú svoj žalár bez otázok. 1% [...]

Prečo fašista Merz nepríde do Bratislavy. R. Fico ho vytočil do nepríčetna. Ale naozaj on?

23.05.2026

Asi ste zachytili vyjadrenia R. Fica, že nemecký kancelár mal prísť koncom mája do Bratislavy. Okolo mal nejakú udalosť a teda deň pred, že sa zastaví a pokecá s našim premiérom. Nakoniec sa rozhodol, že nepokecá, lebo chcel tým povedať, že potrestá svojou neprítomnosťou nášho premiéra, pretože jeho veličenstvo nebude zvyšovať politické body R. Fica na Slovensku. [...]

Lavrov, horiaca Moskva

„Slová už nestačia.“ Lavrov reagoval na mohutný útok na Moskvu a naznačil ďalší postup

18.06.2026 16:00

Ukrajina už druhýkrát tento týždeň zasiahla rafinériu v juhovýchodnej časti Moskvy.

novinári, hovorca, médiá, noviny, tlač, informácie

Dvojaký meter pri blízkych vzťahoch? Manželka finančníka Haščáka sa pustila do Tódovej a Záleskej

18.06.2026 15:41

Porovnáva reakcie na Jána Mažgúta s tým, ako novinárka v minulosti vysvetľovala svoj vzťah so sudkyňou.

kuba

Kubánski komunisti schválili rozsiahly balík ekonomických reforiem

18.06.2026 15:24

Podľa PCC reformy budú prebiehať „v súlade so socialistickým modelom“.