Michail Sergejevič Trump, Čína, Rusko už pracujú v zhode na plno. Naše Euro – Bony budú zrovnané s Indickou rupiou

Naše Euro môžeme ešte v tejto chvíli prirovnať k bonom v socializme. Nateraz si za euro po ľahkej výmene za doláre môžeme kúpiť čokoľvek na svete za dobrú cenu, pretože dolár je ešte stále cenný. Keďže sme ešte nateraz spriatelený s USA, tak naše Euro môžeme vymeniť za dolár cez swapy a nakupovať ako za bony. Ale ako dlho?

Turecko, keď chce doláre, musí ich zarobiť pri nejakom kurze, ktorý riadi čiastočne bankárska mafia a čiastočne Turecko tým koľko spotrebuje dovozov. Ak má Turecko (či iná krajina) problém, že tlačí veľa vlastnej meny a míňa ju kade tade má problém. Ak k tomu neposlúcha, tak bankárska mafia pomôže a tureckú menu pošlú do hyper inflácie. Ak aj štát má dobrú ekonomickú situáciu, tak bankárska mafia vie spraviť svoje v spojení s miestnymi vlastizradcami v politike

Niečo iné je však EU. Ak máte rovnakú menu ako krajiny, ktoré poslúchajú, tak môžete mať iný názor. Avšak krajiny v EU keď vchádzali do EU boli v pevnom zovretí bankárskej mafie, mali obsadené celé politické osadenstvá v každej krajine, nehrozil žiaden rozkol. Všetci poslúchali. Neposlušní boli médiami označení za debilov, dostali hneď Majdan. Bankárska mafia (alebo jedno silné nadnárodné riadenie) však stratila riadenie v USA a Michail Sergejevič Trump Gorbačov a ľudia za ním sa rozhodli pochovať ekonomicky Pax Americana. Putin sa dohodol so Si Tin Pinom a po stretnutí v Anchorage na Aljaške sa pridal k perestrojke USA aj Michail Sergejevič Trump. Čína, USA a Rusko spolupracujú na resete, na ekonomickej deglobalizácii, ktorá bola za bankárov. Bankári zostali len v EU a prichádza im v koalícii ochotných koniec. Globalizácia sa bude následne skladať na iných princípoch

Jednu z posledných akcií, ktoré Michail Sergejevič Trump zaviedol a treba ho pochváliť je navýšenie výdavkov na zbrojenie USA na 1,5 bilióna dolárov. Tú porovnávku s Gorbačovom som už robil skôr v mnohých oblastiach, ale navýšenie zbrojných výdavkov je krásne v scenári likvidácie ekonomiky ako to robil Gorbačov. Tieto výdavky nemajú nič spoločné s rozumom, ani s hrozbami iným národom, je to jednoducho úplatok armádnym predstaviteľom, aby neprevzali moc v krajine vojenským prevratom počas jeho perestrojky

Ale poďme späť k bonom. Socialistickí predstavitelia mali predstavu, parafrázovane, že sa už budeme mať dobre, keď banány budú lacnejšie ako zemiaky. Rozmýšľali ste prečo tie banány sú lacnejšie ako zemiaky? Táto situácia nastala, avšak už v inom systéme a pri iných príjmoch a výdavkoch. Teraz sme bližšie zdroja dolára, takže naša mena je zatiaľ ako bony za ktoré banány kúpite lacnejšie, ale voda, teplo, bývanie, väčšina sociálnych istôt sú rádovo drahšie. Bohužiaľ naše Eurá počas čistenia EU od bankárov a odlúčenia od USA dolára sa premenia na obyčajnú menu, možno rozpadnutú a po resete bude obyčajnou menou ako je indická rupia, či egyptská libra. Tá indická rupia, bude centrálnou menou jednej ekonomickej zóny s podporou takmer 1,5 miliardy ľudí, tá naša nová mena s podporou aj keď sa sformuje možno niektorých štátov bude mať hodne volatilné postavenie

Poviete si, že EU je ekonomicky silná, že nič také nehrozí. Nuž, ak ma trošku sledujete už pred rokmi som písal a hovoril veľa o Nemecku. Nemecko malo vývoz v hodnote taký ako všetky krajiny EU dovoz dokopy. To bol ťahúň EU ekonomiky. Nemecko však je už viac rokov čistým dovozcom, má zlikvidovanú jadrovú energetiku, fyzicky si búrajú novo postavené uhoľné elektrárne, kukajú jak sprostí na terorizovaný zdroj energie plynu Nord stream, Volkswagen ruší fabriky v Nemecku, 80% nemeckých miest je v bankrote a ich ekonomiku držia iba pôžičky tak ako napríklad aj naše Košice, či Bratislavu so slniečkármi na čele. Súčasná nemecká vláda bola zvolená v 2025, takže zmena môže prísť až v roku 2029. Javia sa nejaké prevracačky kabátov už aj u Merza, ale viete si predstaviť, žeby Šimečka robil čo robí Fico? Keby sme už aj že má motiváciu, ale čo s nulovými schopnosťami, keď je povolaním Syn? A tí okolo neho? Jedna katastrofa strieda ešte väčšiu. Merz je na tom presne tak isto. A tak naše a aj európske príjmy, či ekonomika závislá na Nemecku

Svetovú politiku si môžeme predstaviť ako polievku, ktorá sa varila v USA. Každému z nej dali najesť, nikomu nechutila, ale nebola taká nechutná, aby ju nejedli. Michail Sergejevič Trump sa k nej otočil chrbtom, čupol si a zafarbil ju do hneda. Kto by ju viac jedol? Polievku bude dlhodobo zafarbovať na hnedo a za chvíľu aj tí najzarytejší z nej jesť nebudú a budú hľadať iné riešenie. Michailovi Sergejevičovi Trumpovi vôbec nejde o USA, ale len a len o jeho klany v USA aby prosperovali v nejakej budúcej verzii USA, pričom sa bude snažiť, aby tam systém celkom neskolaboval a nestal sa neriaditeľným a nebezpečným pre celý svet. Ani Gorbačovovi nezáležalo na nikom v socialistickom bloku, iba na tých, ktorí ho podporovali a zúčastnili sa následnej post sovietskej rabovačky

Čím dorazia ekonomiku západu na kolená? Stačí sa pozrieť aké boli posledné fázy perestrojky. Čím rozbili RVHP a Varšavskú zmluvu? Celé spojenectvo rozbili energeticky. Ropu začali predávať Gorbačovci za doláre a svoju socialistickú polievku v danej dobe zafarbili na hnedo. Michail Sergejevič Trump chce byť energetický guru a EU už je ponorená do energetickej biedy. Pri resete nás čakajú ceny za ropu, či energie, ktoré znížia neskutočne životnú úroveň na západe. Ako dolár žil z ropy, tak na nej aj môže skapať. Opäť by som zopakoval, R. Fico chce postaviť nový jadrový blok, rozpráva, jemne vysvetľuje, lebo viac nemôže, ale ľudia nepočúvajú, veď pochopia

Link na moju FB stránku je teraz tu. Link na Telegram tu. Ako skupinu diskutujúcich nás nájdete na FB na Diskusnom fóre tu. Vyšli 2 výborné knihy od Chazina &Co tutu, kde presne popisuje ako funguje tento feudálno-kapitalistický model riadenia, kde ľahko pochopíte kto a za čím je. Dobré knihy o riadení napríklad O svete krivých zrkadiel sú tu, DVTR tu, či Tajomstvá ovládania ľudstva diel 1 tu a diel 2 tu. Ako bude vyzerať EU a Slovensko po resete 2 sme sa zamýšľali v staršom videu oveľa viac tu

Väčšina sveta bude v diktatúre nasledujúce desaťročie a to je ten lepší prípad

12.06.2026

V Hormúze pred vojnou bolo denne vybavených podľa rôznych AI priemerne 130 tankerov denne s cca objemom ropy 21 miónov barelov. Teraz je to cca 1,5 tankera aj s tými „na čierno“. Ak Michail Sergejevič Trump prehrá v Hormúze a nenastolí tam „svoju vládu“, tak celý región sa vymkne kontrole súčasného pána sveta a pôjde inou cestou ako doteraz. USA skončia ako [...]

Ak máte ilúziu voľby stabilizujete systém riadenia samého seba inými

05.06.2026

Možnosť výberu. Ilúzia slobodnej vôle. Ľudia nepotrebujú reálnu slobodu. Stačí, keď veria, že majú dostatok možností. Červenú alebo modrú pilulku. Spať ďalej, alebo prebudiť sa. Na možnosti výberu nakoniec nezáleží. Záleží len na tom, že máte pocit, že ste si vybrali svoju cestu. To je psychologický trik, kde 99% ľudí akceptujú svoj žalár bez otázok. 1% [...]

Prečo fašista Merz nepríde do Bratislavy. R. Fico ho vytočil do nepríčetna. Ale naozaj on?

23.05.2026

Asi ste zachytili vyjadrenia R. Fica, že nemecký kancelár mal prísť koncom mája do Bratislavy. Okolo mal nejakú udalosť a teda deň pred, že sa zastaví a pokecá s našim premiérom. Nakoniec sa rozhodol, že nepokecá, lebo chcel tým povedať, že potrestá svojou neprítomnosťou nášho premiéra, pretože jeho veličenstvo nebude zvyšovať politické body R. Fica na Slovensku. [...]

novinári, hovorca, médiá, noviny, tlač, informácie

Dvojaký meter pri blízkych vzťahoch? Haščáková sa pustila do Tódovej a Záleskej

18.06.2026 15:41

Manželka finančníka Haščáka porovnáva reakcie na Jána Mažgúta s tým, ako novinárka v minulosti vysvetľovala svoj vzťah so sudkyňou.

kuba

Kubánski komunisti schválili rozsiahly balík ekonomických reforiem

18.06.2026 15:24

Podľa PCC reformy budú prebiehať „v súlade so socialistickým modelom“.

Čína, vojenská prehliadka

Česi roky za „drobné“ školili čínskych vojenských expertov. Šokujúce, reagoval minister a avizuje odvolávanie

18.06.2026 14:54

Podľa zistení novinárov ústav od Číňanov získal asi tri milióny korún (približne 124 000 eur).

windy shmú

Slovensko čaká víkend ako v peci: teploty vystrelia k 35 stupňom, hrozia úpaly aj požiare

18.06.2026 14:50

Ľuďom to prinesie vysokú tepelnú záťaž.