Založ si blog

Megarozkrádačka verejných zdrojov v stámiliónoch eur transparentnými a čistými za asistencie mainstreamových fake médií alebo „dohoda s bankami“?

Mainstream nás kŕmi rôznymi teóriami o tom aká úspešná bola dohoda s bankami a čo všetko sme dostali za tak málo. Je to naozaj tak? Veľmi dobrý článok vyšiel tu (p. Lehotský ďakujem za všetky vaše super články), kde lepšie by to človek ani nezhrnul. Čo by snáď bolo dobré k tomu dodať?

Mainstream jednohlasne blahorečí dohode s bankami bez kúska súdnosti, alebo zamyslenia sa nad ekonomikou celého projektu. Žiadne otázky či problémy nie sú, všetko je lepšie ako najlepšie. Jedna alternatíva je, že naša vláda nám chce iba blaho. Druhá alternatíva môže byť, že toto je jeden z najlepších príkladov ako niektoré politické strany a mainstream konajú v zhode, kde cieľom politických strán namiesto blaha ľudí je vykrádať verejné zdroje, ktoré patria občanom a tomuto štátu v prospech bánk. Mainstreamové médiá toto celé kryjú fake informačnou propagandou, ktorou akože to všetko vysvetlili. Chce naša vláda naše blaho, alebo nám práve ukradli stámilióny eur?

Ako sa bráni naša spoločnosť proti druhej alternatíve? Ako vieme posúdiť, či je to tak alebo onak? Ak chce niekto ísť do politiky potrebuje pár miliónov eur. Politické strany v parlamentných voľbách  deklarujú svoje kampane a ich cena je do 2,5 miliónov eur (PS/Spolu), pričom všetky strany dali dokopy cca 20 miliónov eur

Teraz si predstavme, že niekomu kto platí a vadí bankový odvod si povie: „Keď sme dali na bankový odvod stámilióny, tak podobné peniaze môžeme dať aj na to, aby sme zmenili politický systém na Slovensku a daný bankový odvod sme už nemuseli platiť“. Koľko na to treba? Že sme tie peniaze nevideli v kampani? Nie v kampani nie, ale kto financuje a prispieva na celý mainstream za to, aby spieval tak ako treba? Je náhoda, že ak jedni robia niečo tak ich za to chvália a keď to robia druhí, tak spravia peklo? Alebo motiváciou sú peniaze a moc?

Nie je tajomstvom, že množstvo mediálnych domov sa potáca v strate, alebo sú v „ľahkom zisku“. Vyslovene ziskový projekt v médiách (v spravodajstve) by ste hľadali ťažko bez rôznych podpôr a dotácií. Tak potom prečo existujú? Prečo namiesto toho, aby v tom nikto nepodnikal je stále tesno na tomto trhu? Pretože ide o informácie, ktoré idú ľuďom. Ide o to, ako ich informačne riadia. A ten, kto chce informačne riadiť štát potrebuje médiá a potrebuje aj peniaze. Kde ich najlepšie zobrať? No z peňazí, ktoré sa vygenerujú v danom štáte a najlepšie z verejných zdrojov, lebo keď tu bude chýbať, niet koho by sa sťažoval. Pretlačí to cez svoje dosadené politické bábky potom to, čo je ekonomicky efektívne a čo vytiahne z verejných zdrojov je dostatok peňazí na to, aby sa celá mašinéria samofinancovala z krajiny, v ktorej existuje. Koľko stálo rozprúdenie mašinérie „Kuciakiáda“ 2 roky nonstop v celom mainstreame?

Aby sme chápali koľko je to 300 miliónov eur ročne (čo sa dohodli s bankami, že odpustia) – pre porovnanie s inými „obrovskými kauzami“. Emisie – cca 76 miliónov eur (cca 2 miliardy korún), Kompa – cca 50 miliónov eur, „peniaze vlastnou hlavou“ Fica – 2,5 milióna eur (75 miliónov korún) a množstvo ďalších malých v porovnaní s týmto bankovým odvodom. Tu vidno, že čo nám masírovali denne v mainstreame po malých dávkach, tak táto dohoda s bankami je svojou veľkosťou megapodvodom a jedným jediným rokom odpustenia bankových odvodov sa dá vyfinancovať 100 rokov volebnej kampane politickej strany (ak by boli voľby každý rok. Ak každé 4 roky, na 400 rokov). Alebo 20 rokov sa dá financovať 5 politických strán, ktoré budú naoko vykazovať nejaké protichodné stanoviská, pritom môžu byť financované z jedného zdroja. Pozn. chápeme o koľko nás okradli v privatizácii, keď nám vzali celý priemysel, vlastne všetko, keď len časť ziskov bánk je na významnej úrovni?

Natíska sa tu aj otázka: nejdú po Ficovi v politike, že bankárom zaviedol tento odvod a zobral toľko peňazí ročne? Chápeme v akých tlakoch, keď toto zaviedol sa nachádzal? Nie je celé „lebo Fico“ aj kvôli tomu, že chcel aby sa bankári trošku s nami podelili? Nezačal mať Kočner problémy, keď sa spolu s Ruskom zahryzli do Markizy a chceli z nej vytiahnuť 69 miliónov eur? A čo s nami robia s koronou? Koľko sme stratili na nej? A čo keď tí, čo majú Markízu a tí čo stoja za bankármi konajú v zhode? Tých čo stoja za korónou už pridávať ani nebudem. Môžeme takéto konania v zhode predefinovať na istý druh mafie prelezenej celou našou spoločnosťou?

Samozrejme, poviete si konšpirácia. Možno. Ale, ak to nie je konšpirácia ako sme vôbec schopní zistiť či to konšpirácia je alebo nie? Aké máme páky aby sme to mohli vyvrátiť, či potvrdiť okrem toho, že len konštatujeme, že to konšpirácia je? Akokoľvek neuveriteľne to znie, aké máme v štáte nástroje na to, aby sme takéto veci vedeli odhaliť, vytriediť a účastníkov takéhoto extrémne protispoločenského správania odporúčať za to čo robia napriek tomu, že sú v tom zapletení aj vládni predstavitelia? Má šancu toto odkryť naša polícia? Nie sú toto protispoločenské správania, ktoré idú proti našej podstate človeka, pocitu spravodlivosti, bezpečnosti? Vieme si stále predstaviť v takejto spoločnosti šťastnú budúcnosť pre naše deti? Nie sú takéto protispoločenské aktivity čo nás ako spoločnosť ohlodáva do hĺbky našich kostí, že sme zošnurovaní a poslušní ako sme ešte nikdy neboli?

Vieme my na základe toho ako to v mainstreame vidíme odlíšiť zlato od pliev? Vieme si vybrať vo voľbách správne na základe toho čo nám podsúvajú nejakú ich virtuálnu pravdu? Nie je takýchto a tomu podobných konšpiračných teórií už nejako priveľa? Nemáme niečo výrazne zhnité v tomto štáte? Stále budeme voliť tých pár strán, ktoré nám strčia pod nos, ktoré majú vybavené už financovanie možno doživotne a mainstream nám aj tých čo to s nami dobre myslia na objednávku ani nespomenie a už nepohodlných „mediálne odstrelí“?

Ako definitívne odstrániť korupciu

24.03.2023

Korupcia je politickým fenoménom už viac rokov. Ako sa s ňou dá popasovať a odstrániť? Prečo to tak dlho trvá ju odstrániť? Pre bežného človeka jednoduchá téma, veď väčšinou on nič nedáva a ani nič nedostáva. A tej telke a politici o tom stále dookola točia, dokonca posledné volebné obdobie bojovníci proti korupcii vyhrali voľby. Zmizla už korupcia? Prečo [...]

V Socialistických štátoch amerických padla SVB banka

15.03.2023

Obrovský morálny hazard do celej spoločnosti vnieslo riešenie pádu SVB banky do spoločnosti, pretože vláda zachraňovala privátne investície a sanovala straty korporátu na úkor štátu a daňových poplatníkov. Pád banky a hlavne riešenie tohto problému ďalej navýši infláciu, proti ktorej bojuje Centrálna banka FED, ktorá ale socialisticky pomohla zachraňovať privátne [...]

Dáva Sulík svojim menej kvalitný materiál, či nemá napozeraného Terminátora?

28.02.2023

V nedeľu sme sa dozvedeli od Cigánikovej z SaS, že jadrová veľmoc sa dá poraziť. My Slováci by sme na tom boli veľmi zle, keby nie. Sme jedni z najaktívnejších, chvalabohu … Ukrajina porazí Rusko Priamo v relácii V politike na TA3 tu prebehol tento rozhovor, ktorý začína 31m:20s Kéry (31m:20s): Dá sa poraziť jadrová veľmoc? Cigániková: No to by sme boli na tom [...]

Pápež František

Pápež František rozšíril opatrenia na boj proti zneužívaniu v cirkvi

25.03.2023 22:02

Rozšíril ich pôsobnosť aj na laických lídrov a špecifikoval, že obeťami môžu byť maloletí i dospelí.

Izrael, protesty

Izraelský minister obrany vyzval vládu na pozastavenie reformy súdnictva

25.03.2023 21:57

Ide o prvý verejný nesúhlas s touto reformou z radov izraelskej vlády.

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57, aktualizované: 21:30

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Erik Majerčák

Ekonómia, politika

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 387326x
Priemerná čítanosť článkov: 3489x

Autor blogu

Kategórie