Ide Trumpovi o Venezuelu a ropu? Likviduje USA v priamom prenose

Akú politiku pred pádom socializmu zastával Michail Gorbačov, aby doviedol socialistický východný blok k jeho úpadku? Perestrojku, Glasnosť, viac socializmu, nové myslenie, uskorenje procesov, aby bolo lepšie. Čo robí Trump? Dáva kapitalistickému spoločenstvu pocítiť, kto je tu šéf – USA, Make America great again – Urobme Ameriku znovu veľkou. V jeden deň sľúbi jednej skupine všetko, v druhý deň sľúby druhej skupine všetko, pričom je to opak toho, čo sľúbil prvej skupine včera

Procesy riadenia sú nádherné, keď sa nepozeráte na to čo kto hovorí, ale do akého klanu patrí, aké majú vektory cieľov, porovnáte s procesmi, ktoré tu boli v histórii, potom vám veci zapadnú a pochopíte

Predstavte si, že Trump by povedal, že musíme zrušiť dolár ako svetovú menu, lebo nás to položí. V tej chvíli by už nebol prezidentom. Teda povie radšej, že zavedie trilión percentné clá na tovar z krajín, ktoré budú dolár podkopávať. Elite povie, že potrebuje ropu a vezme si ju vo Venezuele. Pritom zničí politický a ekonomický poriadok, ktorý umožňoval USA parazitovať cez dolár z celého sveta vyciciavať všetky zdroje, na ktoré si zmysleli. No a nakoniec povie „Хотели как лучше, а получилось как всегда.“ V preklade „Chceli sme najlepšie, ale dopadlo to ako vždy“

Hoci to vyzerá s USA a aj s nami po ekonomickej stránke zle, prichádza čas zlepšenia iných, oveľa cennejších a mravnejších hodnôt. V ekonomike s nedostatkom bude musieť prísť viac rozumu. Keďže všetkého bude menej o to viac budeme musieť si byť istý, že zdroje budú musieť byť dobre alokované. Ekonómia sa buď vráti na stav pred rok 1913, pred FED, alebo modelom bude plánovaná ekonomika ako je v Číne, alebo v bývalých socialistických krajinách, alebo možno prekvapia a vytiahnu niečo staršie, nie z pred 100 rokov, ale oveľa staršie. Vyberte si. Ako bežní ľudia budeme musieť prevziať viac zodpovednosti za spoločnosť, v ktorej žijeme. Politici nebudú môcť byť za svoje činy nezodpovední, alebo zodpovední iba svojim voličom, Matovič nám to ukázal ako to môže dopadnúť

Link na moju FB stránku je teraz tu. Link na Telegram tu. Ako skupinu diskutujúcich nás nájdete na FB na Diskusnom fóre tu. Vyšli 2 výborné knihy od Chazina &Co tutu, kde presne popisuje ako funguje tento feudálno-kapitalistický model riadenia, kde ľahko pochopíte kto a za čím je. Dobré knihy o riadení napríklad O svete krivých zrkadiel sú tu, DVTR tu, či Tajomstvá ovládania ľudstva diel 1 tu a diel 2 tu. Ako bude vyzerať EU a Slovensko po resete 2 sme sa zamýšľali v staršom videu oveľa viac tu

Väčšina sveta bude v diktatúre nasledujúce desaťročie a to je ten lepší prípad

12.06.2026

V Hormúze pred vojnou bolo denne vybavených podľa rôznych AI priemerne 130 tankerov denne s cca objemom ropy 21 miónov barelov. Teraz je to cca 1,5 tankera aj s tými „na čierno“. Ak Michail Sergejevič Trump prehrá v Hormúze a nenastolí tam „svoju vládu“, tak celý región sa vymkne kontrole súčasného pána sveta a pôjde inou cestou ako doteraz. USA skončia ako [...]

Ak máte ilúziu voľby stabilizujete systém riadenia samého seba inými

05.06.2026

Možnosť výberu. Ilúzia slobodnej vôle. Ľudia nepotrebujú reálnu slobodu. Stačí, keď veria, že majú dostatok možností. Červenú alebo modrú pilulku. Spať ďalej, alebo prebudiť sa. Na možnosti výberu nakoniec nezáleží. Záleží len na tom, že máte pocit, že ste si vybrali svoju cestu. To je psychologický trik, kde 99% ľudí akceptujú svoj žalár bez otázok. 1% [...]

Prečo fašista Merz nepríde do Bratislavy. R. Fico ho vytočil do nepríčetna. Ale naozaj on?

23.05.2026

Asi ste zachytili vyjadrenia R. Fica, že nemecký kancelár mal prísť koncom mája do Bratislavy. Okolo mal nejakú udalosť a teda deň pred, že sa zastaví a pokecá s našim premiérom. Nakoniec sa rozhodol, že nepokecá, lebo chcel tým povedať, že potrestá svojou neprítomnosťou nášho premiéra, pretože jeho veličenstvo nebude zvyšovať politické body R. Fica na Slovensku. [...]